Kategorie: vojnove-filmy Online filmy a seriály stahuj 

svetkuriozit.skSledujte online filmy zadarmo

Táto stránka s online filmami je určená pre všetkých, ktorí si radi občas pozrú dobrý online film. Nájdete tu široký výber online filmov od najnovších až po klasiku prehľadne rozdelených do kategórií. Ku každému online filmu je priradený popis a plagát kvôli väčšej prehľadnosti.
Ponúkam reklamný priestor na tejto stránke rôzneho umiestenia a veľkostí. Ak máte záujem, viac na www.blb.sk/reklama
Návody na prehrávanie videí TU

Dráma skutočného osudu slovenských Žida Martina Friedmann za druhej svetovej vojny. Talentovaný futbalista z rozvetvenej rodiny si spočiatku neuvedomuje blížiace sa nacistické nebezpečenstvo a dobrovoľne sa vydáva do pracovného tábora v Seredi, kde mu kamarát Fred zariadil miesto vo futbalovom tíme. Ďalšia cesta zavedie Martina tiež do pľúcneho sanatória, do kláštora ik partizánom, svoje židovstvo na mnohých z týchto miest musí zapierať. Snímka predkladá príbeh mladého muža, ktorý unikol smrti nie vďaka svojmu hrdinstvu, ale vďaka šťastiu a futbalovému talentu. Epizodické štruktúra filmu zachytáva všetky významné medzníky Martinovho vojnového obdobia a sústredí sa najmä na základnú líniu jeho túžby po prežití.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 20. 3. 2015, 14:02 | Prehrané: 72x
Veľká Británia, rok 1971. Konflikt v Severnom Írsku sa blíži občianskej vojne. Vojak Gary Hook spolu s ostatnými dúfa, že bude odvelený do Nemecka, ale kvôli zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácii je jednotka presunutá do Belfastu. Situácia je náročná a chaotická, mesto je rozdelené na lojálni protestantmi a nepriateľské katolíkmi, je plné vojakov, tajných a dvojitých agentov. Počas jedného výjazdu je Gary omylom zanechaný v rozvášnený dave a ocitá sa tvárou v tvár boji na život a na smrť v snahe dostať sa späť k jednotke. V priebehu nedobrovoľné odysey sú mu vernými spoločníkmi neistota, zmätok, strach a beznádej. Talentovaný režisér umožňuje divákovi zažiť fyzický pocit paranoje a úzkosti, ktoré v druhej časti filmu opúšťajú konkrétnosť daného príbehu a ústi v celkovú kritiku vojny a násilia. Obrovský podiel na intenzite divákova zážitku má kamera snímajúce postavy z bezprostrednej blízkosti a pôsobivá vizuálna stránka rovnako ako autentický herecký výkon Jacka O'Connella v úlohe Garyho.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 12. 3. 2015, 17:05 | Prehrané: 120x
Na Kaukaze zúri vojna medzi Ruskom a Gruzínskom. Do tejto vojnovej oblasti prichádza americký novinár a jeho kameraman, aby zdokumentovali situáciu pre svoju televíziu. K ruky majú miestneho človeka, ktorý im má robiť sprievodcu a tlmočníka. Keď sa všetci traja dostanú do krížovej paľby, prestane im ísť o reportáž a začnú bojovať o holé životy.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 26. 2. 2015, 11:53 | Prehrané: 86x
Dráma natočené podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v nacistami okupovanom Ľvove (vtedy Poľsko, teraz Ukrajina). Leopold Socha, malý poľský zlodejíček a zároveň údržbár miestnych kanalizácií, schová za peniaze v podzemnom labyrinte skupinu Židov, ktorí sa snažia uniknúť likvidácii lvovského geta. Spočiatku je hlavným Leopoldovým motívom cynická snaha zarobiť, postupne ale vzniká medzi ním a skupinou zvláštne puto, ktoré sa s každou novou dramatickou udalosťou v podzemí prehlbuje. Keď skupine dôjdu peniaze, Leopold vidia, že ich nemôže opustiť a skrýva jej členmi ďalej, za čo jemu aj celej jeho rodine hrozí smrť. Film diváka vďaka skvelej réžii a kamere doslova vťahuje nielen do atmosféry tmavého lvovského podzemí, ale aj do výnimočného príbehu mužov, žien i detí, ktorí sa štrnásť mesiacov snaží za neustále vzrastajúceho nebezpečenstva vyhnúť smrti. Snímka sa vymyká obvyklým hollywoodskym schémam, v ktorých sú len dobré a zlé postavy. Tu majú hrdinovia obe stránky, o to sú ale ľudskejší, pôsobivejšie a nám bližšie.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 24. 2. 2015, 12:42 | Prehrané: 143x
22. jún 1941. Západná hranica Sovietskeho zväzu. 3:15 hodín ráno. Začína jedna z najväčších operácií druhej svetovej vojny, operácia Barbarossa - nemecký útok na Stalinovo impérium. A práve v týchto dňoch sa odohráva príbeh obyvateľov mesta Brest, ktoré sa stane cieľom prvých útokov wehrmachtu. Sovieti sa ale drží v miestnej pevnosti. Ako dlho vydrží? Brest sa tak stane miestom hrdinského odporu.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 17. 2. 2015, 18:48 | Prehrané: 175x
Mesto 44 rozpráva príbehy mladých ľudí, ktorí žijú svoje životy ako by každý deň mal byť ich posledným. Nie je to vďaka ich statočnosti alebo ľahkovážnosti - tento postoj je prirodzený vzhľadom na skutočnosť, ktoré čelia. Píše sa totiž rok 1944 a ich príbehy sa odohrávajú v Nemcami okupovanej Varšave. Mladí Poliaci vnímajú svoje zapojenie do podzemného hnutia nielen ako vlasteneckú povinnosť, ale aj ako dobrodružstvo, príležitosť sa pochváliť pred svojimi rovesníkmi a zapôsobiť na dievčatá. Flirtujú, predvádza sa a robia plány počas ich odbojového cvičenia, bez toho aby si uvedomovali, že sa blížiace leto stane najťažšou skúškou ich života. A tak netuší, čo pre nich história pripravila ... Poľské hnutie odporu predstavované Zemskú armádou (Armia Krajowa) 1. augusta 1944 začalo ozbrojené povstanie, ktoré malo oslobodiť Varšavu z područia nacistického Nemecka. Naši hrdinovia pod vedením charizmatického vodcu Kobry vytvorí jeden z najodvážnejších oddielov povstania. Sú svedkami aj aktérmi obetovanie sa a hrdinstvo, ale aj krutosti, zrady a vraždy. Učí sa láske a zistí, čo je to nenávisť. Dejiny im dajú krvavú a krutú lekciu v dospievaní.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 27. 1. 2015, 18:35 | Prehrané: 162x
Ostreľovač jednotiek SEAL amerického námorníctva Chris Kyle je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou: chrániť svojich bratov v zbrani. Jeho neomylná presnosť zachráni na bojisku veľký počet životov, a keď sa rozšíri povesti o jeho odvážnych husárskych kúskoch, vyslúži si prezývku "Legenda". Avšak jeho povesť sa donesie až za nepriateľské línie a na jeho hlavu je vypísaná odmena a stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Napriek nebezpečenstvu aj obetiam zo strany jeho rodiny sa Chris sa zúčastní štyroch hrozných misií v Iraku a stáva sa symbolom kréda jednotiek SEAL "neopustiť ani jedného muža". Ale po návrate domov Chris zisťuje, že na vojnu nedokáže zabudnúť.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 27. 1. 2015, 18:34 | Prehrané: 202x
Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí. Dojemný a zároveň inspirující příběh o cestě jednoho chlapce, který musel ze dne na den dospět, aby přežil.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 9. 1. 2015, 15:47 | Prehrané: 138x
Pokud se vám líbilo filmové zpracování Pýchy a předsudku, nepochybně stejně intenzivně prožijete i Pokání. Pod oba snímky se totiž podepsal prakticky stejný tým, a to jak na straně realizační (režisér Joe Wright, skladatel Dario Marianelli, střihač nebo návrhářka kostýmů), tak částečně i mezi herci (Keira Knightley a Brenda Blethyn). Jen poklidnou atmosféru gregoriánské Anglie vystřídala pochmurnější éra téže země na prahu a uprostřed druhé světové války. Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. Režisér Joe Wright po Pýše a předsudku sáhnul opět po slavné knižní předloze, tentokrát po Pokání Iana McEwana a pro její převedení do filmové řeči zvolil zkušeného scenáristu Christophera Hamptona (Nebezpečné známosti, Tichý Američan). "Trochu to připomíná demolici, převádění 130 tisíc slov z knížky na 25 tisíc ve scénář," komentuje Hamptonovu práci McEwan, který byl nicméně s výsledkem velmi spokojen (což se podaří jen zřídkakdy). Režisér Wright se ale nespoléhal jen na sílu předlohy a celý příběh opentluje originálními (a přitom funkčními) zvukovými a obrazovými nápady. Dočkáme se i oblíbených dlouhých záběrů bez jediného střihu, z nichž zejména scéna útěku anglických vojáků z Francie do relativního bezpečí za kanál La Manche, by si zasloužila samostatnou oscarovou nominaci.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 18. 11. 2014, 18:14 | Prehrané: 182x
Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 13. 11. 2014, 15:48 | Prehrané: 1351x
Mladý ruský vojak Ivan sa dostal do čečenského zajatia a v neľudských podmienkach prežíva iba vďaka tomu, že vie po anglicky a môže čečenskému veliteľovi prekladať správy z internetu. Okrem neho povstalci väznia a týrajú britský pár - Johna a Margaret - a ťažko raneného ruského kapitána Medvedeva. Čečenci Johna prepustia, aby v zahraničí získal 2 milióny libier ako výkupné za život Margaret. Ivana už ako tlmočníka tiež nepotrebujú a tak ho pustia na slobodu. Zatiaľ čo si Ivan zvyká na bežný život v rodnom Petrohrade, John sa márne snaží získať peniaze na výkupné. Naráža na neochotu politikov aj medzinárodných organizácií. Napokon prijme ponuku televíznej stanice, aby za 200 000 libier nakrútil záchranu Margaret. Obráti sa preto na Ivana a spolu sa vydajú na samovražednú misiu do čečenských hôr. Režisér Alexej Balabanov vo svojom kontroverznom filme radikálne odsudzuje neľudské správanie čečenských povstalcov, ľahostajnosť zahraničných veľmocí a všetkých tých, ktorí by najradšej na čečenský konflikt zabudli.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 3. 6. 2014, 19:26 | Prehrané: 646x
Do konce roku 1944 zbývá pět dnů a Adolf Hitler (Helge Schneider) propadá depresím. Prvního ledna má před zraky tisíců Berlíňanů a filmovými kamerami pronést novoroční řeč – bojovnou, údernou a ráznou. Jenže má deprese a na nějaké řečnění nemá ani pomyšlení. Třetí říše se hroutí a Adolf také. Jeho nejbližší spolupracovník a ministr propagandy Joseph Goebbles však potřebuje svého vůdce v dobré kondici, a proto přichází s nápadem, že s přípravou novoročního projevu může Hitlerovi pomoct jeho bývalý dvorní herec Adolf Grünbaum (Ulrich Mühe). Jenže Grünbaum je nejen židovského původu, ale ještě k tomu „žije“ i s celou svojí rodinou v koncentračním táboře. Goebbels neváhá a nechává celou rodinu přivézt rovnou do vůdcova sídla a Grünbauma posílá rovnou do kanceláře svého šéfa. Čas běží a vůdce musí být do novoročního projevu zpátky ve formě. Adolf Hitler se jako komické postava ve filmu objevil už několikrát, ale ještě nikdy v celovečerním německém snímku. Hned po svém uvedení v německých kinech vyvolal film mimořádnou vlnu mediálního zájmu. Ozvaly se židovské i pravicové organizace, církve, oběti holocaustu… a ti všichni měli pocit, že film jejich životy jaksi poškozuje. Ne tak režisér a autor scénáře Dani Levy. Tento Švýcar židovského původu, který se tématem holocaustu zabýval i ve svých předchozích snímcích, totiž Adolfa Hitlera ukazuje jako bezbranného imbecila, s jehož mentálním rozpoložením může pohnout jen distingovaný židovský profesor. Výrazné herecké výkony nedávno zesnulého Ulricha Müheho (Životy těch druhých) a Helge Schneidera (přední německý komik, improvizátor a satirik) z filmu činí šokující komedii, doprovázenou mrazivým pocitem nepatřičnosti. Současný film se s druhou světovou válkou vypořádává jako s akčním dramatem, thrillerem nebo srdceryvným melodramatem. Ale Levy se s ní vypořádává po svém – v duchu nejlepších tradic německé satiry, která si z Hitlera a nacismu utahovala před i po jeho nástupu k moci, dokud to tedy ještě šlo. Možná i díky této návaznosti patří v Německu Můj vůdce i přes svou kontroverznost k divácky nejúspěšnějším filmům letošního roku.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 3. 6. 2014, 19:19 | Prehrané: 282x
20. července 1944 byl spáchán ve Vůdcově hlavním stanu "Vlčím doupěti" (Wolfsschanze), atentát na Hitlera. Z bezprostřední blízkosti zažila tuto událost jeho osobní sekretářka GERTRAUD "TRAUDL" JUNGE. Poprvé se tak otřásla půda pod nohama kdysi šemocného "Vůdce" a všichni z jeho bezprostředního okolí poprvé pocítili šok. O devět měsíců později se Hitler přesunul do svého prostorného systému bunkrů na území Nového říšského kancléřství v Berlíně. Rudá armáda v téže době přistoupila k jeho totálnímu obklíčení. 20 dubna slaví Hitler 56. narozeniny v kruhu svých věrných spolupracovníků a svého štábu. EVA BRAUNOVÁ už s ním také několik dní žije v bunkru. HIMMLER, GOERING a stranické špičky se odsunuly do bezpečnějších částí Německa, zatímco HITLER nechce v žádném případě opustit své hlavní město. 29. dubna Rudá armáda obklíčila vládní čtvrť a odřízla ji od ostatního území Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům. Během této noci diktuje Hitler sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. Svatebními svědky jsou Goebbels a Borman. 30. dubna zahájila ruská armáda boj o Říšský sněm (Reichstag). Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu. Společně s Evou Braunovou se otrávili a jejich mrtvoly byly spáleny na zahradě říšského kancléřství. O den později otrávila Magda Goebbelsová ve spánku svých šest dětí. Pak odešli Magda a Joseph Goebbelsovi do zahrady a zastřelili se. I jejich mrtvoly byly spáleny. Přestože generál Weindling vydal rozkaz ke kapitulaci, v ulicích se bojuje dál. Film PÁD TŘETÍ ŘÍŠE vznikl na základě knihy osobní sekretářky Adolfa Hitlera Traudl Jungové "Bis zur letzten Stunde". Strhující herecký výkon Bruno Ganze v roli Hitlera, jen v samotném Německu přilákal do kin 6 milionů návštěvníků.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 27. 5. 2014, 15:44 | Prehrané: 2211x
Mark Dacascos (Od kolébky do hrobu, Bratrstvo vlků – Hon na bestii), Theresa Randle (Mizerové, Mizerové II) a Rutger Hauer (Batman začíná, Sin City) si chystají zbraně do nonstop akce v akčním dobrodružství HON NA ORLA. Generál Frank Lewis (Hauer) vede kontroverzní misi s úkolem zajmout teroristy, kteří jsou ve spojení s filipínskými povstalci. Ale vše je prozrazeno v momentu, kdy je pilotka vrtulníku kapitán Amy Jenningsová (Randle) a její posádka sestřelena za nepřátelskou linií. K její záchraně vybral Lewis toho nejlepšího muže – poručíka Matta Danielse (Dacascos). Tváří v tvář nepřekonatelným nástrahám Daniel proniká hluboko do nepřátelského území pro Jenningsovou, která mezitím narazila na tajnou laboratoř na výrobu antraxu. Podaří se jim najít Jenningsovou včas a zničit biologické zbraně dříve, než budou zneužity? Když HON NA ORLA končí, opravdová bitva teprve začíná!

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 17. 5. 2014, 17:16 | Prehrané: 622x
Skutečný příběh elitního 6. praporu pod velením podplukovníka Henryho Mucciho, který podniká odvážnou záchrannou misi. Vojáci cestují 30 mil za nepřátelskou linii aby osvobodili přes 500 amerických válečných zajatců z nechvalně proslulého japonského zajateckého tábora.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 8. 5. 2014, 17:13 | Prehrané: 370x
Ďalší příběh z války, kde nejde jen o ty boje, ale také o lidské životy.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 5. 5. 2014, 23:53 | Prehrané: 375x
Do skončení války zbývá ještě jeden rok. Ruské špionážní jednotky dostávají úkol prověřit informace týkající se tajného podzemního velitelského stanoviště nacistů. Ruští vojáci sice úspěšně projdou palebnou linií a velitelské stanoviště najdou, ale potom se situace značně vymkne z rukou...

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 4. 5. 2014, 14:06 | Prehrané: 389x
O tom, ako dokáže kniha zmeniť život človeka. Počas zúriacej vojny v provincii Bougainville na ostrove Papua Nová Guinea sa mladé dievča nechá okúzliť románom Veľké očakávania od Charlesa Dickensa, ktorú v miestnej škole predčíta jediný biely muž v dedine. Je ním pán Watts (Hugh Laurie), ktorý zostal na ostrove po zahájení jeho blokády. Rozhodne sa otvoriť školu a predstaviť deťom klasickú literatúru. Matilda (Xzannjah), mladá domorodkyňa a rozprávačka príbehu, sa dokáže stotožniť v príbehu siroty z viktoriánskych čias v dobe, kedy sa jej vlastný svet pomaly, ale isto rozpadáva pre očami. Armáda, ktorú vyslali s poslaním poraziť a zničiť miestnych rebelov, sa však neustále približuje. Matilda do piesku napíše meno "Pip", ktoré patrí jednému z miestnych mladíkov (Eka Darville). Dôsledky tohto nevinného činu sú ďalekosiahle, pretože vojsko zvané "Červené kože" začne Pipa podozrievať, že je vodcom rebelov, a požaduje, aby ho miestni priviedli pred nich v okovách.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 4. 5. 2014, 13:57 | Prehrané: 305x
"Vojny začínajú kde chceš, ale nekončia, kde žiadaš." - Machiavelli Zdá sa, že koniec služby je blízko. Jednotka čoskoro ukončí svoju činnosť v Iraku a vráti sa do svojich domovov. No, prichádza posledný rozkaz - sprievod a ochrana konvoja so zdravotnou pomocou. Konvoj sa však ocitne pod paľbou a jednotka sa musí brániť. Je už toto konečne poslednou skúškou? Až po návrate domov vojaci zistia, že vojna pre nich neskončila odchodom z Iraku, spomienky na padlých priateľov sú navždy súčasťou ich myšlienok a zranenia im jasne pripomínajú hrôzy bojov. Podarí sa im zaradiť sa naspäť do normálneho života? Kedy pre nich skončí vojna?

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 4. 5. 2014, 13:55 | Prehrané: 213x
Slunce, krása a nesmírná rozlehlost krajiny, která je sama o sobě vězením, z něhož není úniku. Špína a pot chlapského světa s veškerou svou prostotou, nevinností, přímočarostí a mlčenlivostí. Rozdíl mezi dobrem a zlem je jen věcí náhody, příležitosti a možností.

Komentáre: 0 | Kategórie: Vojnové filmy | 4. 5. 2014, 01:55 | Prehrané: 256x

Filmy-Serialy v kategórii Vojnové filmy

1 2 3 4 5 »

Zdieľať


Filmy a serialy zdarma online, žiadny zo zobrazovaných filmov, seriálov sa nenachádza na tomto serveri. Stránka optimalizovaná na Mozillu Firefox.
Mike | ICQ- | Spracované za: 0.743s